جمعه 13 تير 1399   20:16:17
بيشتر
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 477883
تعداد بازديد کنندگان سايت: 108062881 تعداد بازديد زيرپورتال: 748282 اين زيرپورتال امروز: 324 سایت در امروز: 23681 اين صفحه امروز: 230
اخبار و اطلاعیه ها
1398/10/26 پنجشنبه

بررسی راهکارها برای پیش برد آزمون ادواری وسایل سنجش سبک در استان لرستانمدیرکل استاندارد استان لرستان در جهت بررسی راهکارهای پیش برد آزمون دوره ای کلیه وسایل سنجش سبک با رئیس اتاق اصناف مرکز استان دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد لرستان، مرضیه قنبریان در این دیدار با اشاره به تکالیف ذاتی و قانونی سازمان ملی استاندارد ایران، گفت: به منظور نظارت و کالیبره وسایل سنجش، ترازو‌ها و باسکول‌های مراکز عرضه و توزیع، سالی یک بار مورد آزمون و بررسی کارشناسان استاندارد قرار می گیرد که هدف از انجام آن، بررسی میزان فروشی وسایل سنجش است.

وی افزود: در حال حاضر یک آزمایشگاه همکار تایید صلاحیت شده در زمین آزمون دوره ای وسایل سنجش، در استان مشغول به فعالیت می باشد.

مدیرکل استاندارد لرستان تصریح کرد: با توجه به بند 8 ماده 6 قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد، ترویج سامانه بین المللی یکا‌ها (SI) به عنوان سامانه رسمی اندازه شناسی قانونی در کشور و برسنجی (کالیبراسیون) وسایل سنجش، از ماموریت ها و وظایف سازمان ملی استاندارد ایران می‌باشد.

وی در ادامه خواستار هماهنگی در انجام آزمون دوره ای ترازوهای مورد استفاده در واحدهای صنفی شد و تاکید کرد اصناف مربوطه نسبت به اتخاذ تمهیداتی برای بررسی صحت عملکرد ترازوها و رفع عدم انطباق های احتمالی اقدام نمايند.

رییس اتاق اصناف مرکز استان نیز بیان کرد: میزان فروشی ترازوها و جلوگیری از کم فروشی در راستای رعایت حقوق مصرف کنندگان است و همواره مورد تاکید می باشد.  

منوچهر اسبکوه گفت: از طریق اطلاع رسانی و تعامل با اتحادیه ها، مشکلات اجرای کنترل وسایل توزین در سطح شهرستان خرم آباد، قابل رفع می باشد. 

گفتنی است در این دیدار، معاون ارزیابی انطباق و رییس اداره اندازه شناسی نیز به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
عكس هاي مرتبط :