شنبه 29 خرداد 1400   11:57:52
بيشتر
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 568690
تعداد بازديد کنندگان سايت: 121876907 تعداد بازديد زيرپورتال: 863969 اين زيرپورتال امروز: 207 سایت در امروز: 23095 اين صفحه امروز: 106
اخبار و اطلاعیه ها
1400/3/2 یکشنبه

باسکول های مراکز خرید محصولات کشاورزی گلستان استاندارد استرئیس اداره اندازه شناسی، اوزان و مقیاس های استاندارد گلستان از آزمون باسکول های خرید محصولات کشاورزی گلستان خبر داد و گفت: کشاوزان گلستانی هر جا که تاییدیه استاندارد باسکول را دیدند، می توانند با خاطری آسوده، محصولات کشاورزی خود را بفروشند.
 رئیس اداره اندازه شناسی، اوزان و مقیاس های استاندارد گلستان از آزمون باسکول های خرید محصولات کشاورزی گلستان خبر داد و گفت: کشاوزان گلستانی هر جا که تاییدیه استاندارد باسکول را دیدند، می توانند با خاطری آسوده، محصولات کشاورزی خود را بفروشند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد گلستان، محمد جابر صفایی گفت: با توجه به آغاز خرید محصولات کشاورزی در استان از ابتدای خرداد ماه، اداره کل استاندارد گلستان، از فروردین ماه و پیش از شروع برداشت محصول، اقدام به آزمون باسکول های مراکز خرید محصولات کشاورزی نموده و تا کنون باسکول 150 مرکز خرید در استان را مورد آزمون قرار داده است.
صفایی ادامه داد: این مراکز شامل واحدهای تابعه تعاونی روستایی، سیلوهای غله و خدمات بازرگانی، دانه های روغنی، کارخانجات آرد، مراکز خرید خصوصی و ... است.
 وی با بیان این مطلب که: برداشت کلزا زودتر از گندم و جو انجام می شود و بنابراین، اولویت استاندارد آزمون باسکول های مراکز خرید کلزاست، گفت: آزمون باسکول های مراکز خرید گندم، در اولویت بعدی آزمون های استاندارد قرار می گیرند.
رئیس اداره اوزان و مقیاس های استاندارد گلستان اظهار کرد: اعطای مجوز به مراکز خرید دولتی که نسبت به خرید تضمینی محصولات کشاورزی اقدام می کنند؛ منوط به دریافت گواهی قبولی در آزمون باسکول است و از این رو، کشاورزان می توانند از مورد تایید بودن باسکول های این مراکز، اطمینان خاطر داشته باشند.
محمد جابر صفایی با اظهار این مطلب که مراکز خرید باید گواهی قبولی باسکول را در معرض دید عموم نصب کنند گفت: چنانچه گلستانی ها با باسکولی مواجه شدند که بدون گواهی استاندارد در حال بهره برداری است، می توانند موضوع را از طریق سامانه دریافت گزارشات مردمی به شماره 30001517 گزارش نمایند.