شنبه 29 خرداد 1400   11:13:02
بيشتر
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 568630
تعداد بازديد کنندگان سايت: 121873484 تعداد بازديد زيرپورتال: 863890 اين زيرپورتال امروز: 139 سایت در امروز: 19672 اين صفحه امروز: 46
اخبار و اطلاعیه ها
1400/2/31 جمعه

دستگاه های اندازه گیری، نقش بنیادی در تشخیص و درمان بیماری ها دارندخطاها و عدم قطعیت نتایج اندازه گیری می توانند منشا اقدامات بالینی نامناسب مانند تشخیص نادرست یا درمان های ناکافی باشند. 
 شریعتی ، شعار روز جهانی اندازه شناسی امسال با عنوان « اندازه گیری برای سلامت»  را فرصتی مغتنم برای فعالان حوزه بهداشت و درمان دانست تا خود را با الزامات بین المللی استاندارد هماهنگ سازند .
وی تصریح کرد: عدم پذیرش و اجرای الزامات استانداردهای تدوین شده در بخش آزمایشگاههای پزشکی در آینده خسارات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.
وی نتایج اندازه گیری در پزشکی را بسیار مهم و حیاتی عنوان کرد و گفت: این دستگاه ها باید با گذشت زمان، دقیق، واقعی؛ تکرارپذیر و تجدیدپذیر باشند.
شریعتی افزود: قابلیت ردیابی اندازه گیری به ویژه ردیابی نتایج حاصل از فشار سنج ها و دماسنج ها به عنوان دستگاه هایی برای مراقبت های بهداشتی و بهبود مراقبت از بیمار بسیار حائز اهمیت است. 
رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مورد بیماری های ریوی و تنفسی ناشی از ویروس کرونا، تکرارپذیری این تجهیزات را بیش از سایر تجهیزات مورد تاکید قرار داد.
 وی با بیان اینکه اقدامات کافی برای اطمینان از برقراری قابلیت ردیابی در اندازه‌گیری‌های حوزه سلامت صورت نگرفته است اظهار داشت:  فقدان اطلاعات مربوط به درک مفاهیم اندازه شناسی از سوی متخصصان بهداشت و سلامت، موضوعی است که نباید از کنار آن به راحتی گذشت.
رییس سازمان ملی استاندارد ایران، با بیان اینکه تحقیقات زیادی در زمینه دستگاه های اندازه گیری صورت گرفته، آمادگی این سازمان را برای همکاری با مسئولان و متولیان حوزه بهداشت و درمان به منظور احراز شرایط و ضوابط استاندارد در این بخش اعلام کرد.

پایگاه اطلاع رسانی