شنبه 29 خرداد 1400   11:35:36
بيشتر
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 568641
تعداد بازديد کنندگان سايت: 121874898 تعداد بازديد زيرپورتال: 863912 اين زيرپورتال امروز: 153 سایت در امروز: 21086 اين صفحه امروز: 57
اخبار و اطلاعیه ها
1400/2/25 شنبه

اندازه شناسی قانونی در مسیر دیجیتالی شدنوبینار "تحولات دیجیتال در اندازه شناسی قانونی" با همکاری سازمان بین المللی اندازه شناسی قانونی (OIML) و موسسه ملی اندازه شناسی آلمان (PTB) ۱۵ اردیبهشت برابر با ۵ می به صورت برخط برگزار شد.
شیما زنگنه، خدیجه نوروز زاده و محمد رضا شفارودی از مرکز اندازه شناسی و لیلا ضیائی از دفتر مطالعات تطبیقی و مشارکت در تدوین استانداردهای بین المللی و امین نوری، دبیر کمیته فنی متناظر ISIRI/OIML/TC 5  به عنوان نمایندگان ایران در این وبینار شرکت کردند.
در این وبینار با بررسی چالش های معاصر، فرصت ها و راه حل های مربوط به دیجیتالی شدن در اندازه شناسی قانونی، بستری برای تبادل استراتژی ها، مفاهیم و گام های اولیه برای تحقق چشم اندازها فراهم شد.
تحولات دیجیتال در اندازه شناسی قانونی- دیدگاه گروه کاری مشترک OIML-BIMP ، قانون در اندازه شناسی- موانع و محرک های موجود برای تحول دیجیتالی در اندازه شناسی، فضای ابری اندازه شناسی اروپا، تاسیس شبکه اندازه شناسی اروپایی، نرم افزارهای مبتنی بر بلاک چین (Blockchain) و اندازه شناسی از دیگر محورهای سخنرانی های این وبینار بود.

ریاست این وبینار را فلورین تیل(Dr. Florian Thiel) ، رئیس دپارتمان فناوری اطلاعات اندازه شناختی PTB آلمان و هماهنگ کننده گروه کاری WELMEC G 7 بر عهده داشت.
لازم به ذکر است؛ با رشد فناوری های دیجیتال در ۱۰ سال گذشته، سیستم های نهفته، اینترنت اشیا، رایانش ابری، بلاک چین ها و مفاهیم ابر داده ها، زمینه‌های فناوری کاملاً جدید و بازارهای مبتنی بر داده و هوش مصنوعی را که از طریق سیستم های دیجیتال ارائه می‌شوند تحصیل کرده‌اند و فناوری ها به همراه مفاهیم مربوط به سیستم های عامل دیجیتال می توانند برای تامین منافع همه ذینفعان در اندازه شناسی قانونی از جمله برای هماهنگی بهتر فرآیندهای قانونی، کاهش هزینه‌های توسعه و کاهش زمان عرضه محصولات جدید استفاده شوند.


 
A

 فايل هاي مربوطه :
خبر.jpeg8.74 KB