شنبه 17 خرداد 1399   05:02:46
بيشتر
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 468676
تعداد بازديد کنندگان سايت: 107072980 تعداد بازديد زيرپورتال: 737009 اين زيرپورتال امروز: 472 سایت در امروز: 6753 اين صفحه امروز: 366
اخبار و اطلاعیه ها
1399/2/7 يكشنبه

سنجش کیفیت محصولات پُرمصرف رمضان در همدانمدیرکل استاندارد همدان از اجرای طرح بازرسی اقلام پُرمصرف ماه رمضان خبر داد و گفت: در این طرح نمونه‌هایی از محصولات موجود در بازار خریداری و کیفیت‌سنجی می‌شود.
محمد مددی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: طرح بازرسی و کیفیت سنجی کالاهای پرمصرف در ایام روزه داری آغاز و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.
وی با بیان اینکه تمام شبکه توزیع سراسر استان مشمول این طرح هستند افزود: در این بازرسی ها از محصولات گوناگون نمونه هایی خریداری و برای ارزیابی به آزمایشگاه های تخصصی استاندارد ارسال می شود.
مدیرکل استاندارد همدان خاطرنشان کرد: کالاهایی که در این طرح کیفیت سنجی می شوند مشمول استاندارد اجباری هستند و هرگونه نبود انطباق با موازین استاندارد، تخلف محسوب شده و پیگرد قانونی دارد.
مددی، خرما، لبنیات و انواع روغن های خوراکی را برخی از اقلام اولویت‌دار در این طرح اعلام کرد و گفت: ارزیابی کیفیت کالاها از وظایف استاندارد در حمایت از حقوق مصرف کنندگان است.
استاندارد همدان به طور مستمر کیفیت ۶۴۱ محصول زیر پوشش خود را سنجش و ارزیابی می کند.