يكشنبه 6 بهمن 1398   13:46:04
بيشتر
1398/3/22 چهارشنبه

استاندار فارس تاکید کرد: قوانین محدودکننده برای نهادینه شدن استاندارداستاندار فارس خواستار تدوین و اجرای قوانين محدود كننده براي تولیدکنندگانی که استاندارد را رعایت نمي‌كنند شد و بر عرضه محصولات، كالا و خدمات استاندارد و تلاش برای فرهنگسازي در زمينه استفاده از کالای استاندارد شد.

عنايت‌الله رحيمي امروز در جلسه شوراي استاندارد استان كه با حضور رئيس سازمان ملي استاندارد ايران  برگزار شد با اشاره به تدوين و رعايت اصول استاندارد در سياست‌هاي كشور، خاطرنشان كرد: در بيانيه گام دوم رهبر معظم انقلاب و در سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي نيز بر توجه به كيفيت و نوع توليدات تاكيد شده است .

وي افزود: حركت به سمت كيفيت بهتر محصولات صنعتي، خدماتي و كشاورزي نيازمند برنامه و چارچوبي مشخص به ويژه حفظ استانداردهاي موجود است .

استاندار فارس خاطرنشان كرد: از گذشته، تلاش‌هايي براي ساماندهي اين موضوع در دستگاه‌هاي اجرايي انجام شده و امروز فارس از وضعيت نسبتا خوبي در استاندارد سازي كالاها، خدمات و محصولات برخوردار است هرچند كه تا رسيدن به وضع مطلوب فاصله دارد .

وی با بیان اینکه صرفه‌جويي در مصرف انرژي و مواد رضايت مصرف كننده را به همراه خواهد داشت، گفت: حفظ ايمني و موارد بهداشتي نيز در اين مقوله مي‌گنجد .

رحيمي با تاكيد بر اينكه بايد توليدات كشور در مسيري قرار گيرد كه قدرت رقابت را در سطوح منطقي و جهاني افزايش دهد به استانداردهاي اجباري و تشویقی اشاره و عنوان كرد: تلاش بر اين است كه با تشويق‌هايي كه انجام مي‌شود توليد كنندگان ترغيب به رعایت استانداردها شوند .

استاندار فارس ادامه داد: در صنعت ساختمان سازي كه بخش زيادي از سبد كالاي سرمايه ايرانيان را به خود اختصاص داده نيز تلاش بر اين بوده كه به سمت استانداردسازي حركت كند .

رحيمي با بيان اينكه شناسايي توليدكنندگان، عرضه كنندگان و قرار گيري آنها در چارچوب استاندارد كار مهمي بود كه انجام شده است، بر استفاده از توان بخش خصوصي و سازمان نظام مهندسي ساختمان براي اجرايي شدن فرآيندهاي استاندارد تاكيد كرد .

وي همچنين به رعايت استاندارد در توليد محصولات كشاورزي براي سلامت بيشتر جامعه و امكان صادرات مازاد محصولات به كشورهاي همسايه تاكيد كرد .

استاندار فارس ابراز اميداوري كرد كه با تلاش اداره‌كل استاندارد استان،  دانشگاه علوم پزشكي و بخش خصوصي، زمينه افزايش كيفيت محصولات براي تحقق اقتصاد مقاومتي و ايجاد فرصت‌هاي بیشتر براي كسب درآمدها، ايجاد شود .

تجهيز و تكميل آزمايشگاه‌هاي اداره‌كل استاندارد فارس، توجه ويژه به نظرات واحدهاي توليدي فارس براي تغيير و اصلاح استانداردها، اعمال نظرات كارشناسان استاندارد در حوزه گردشگري و افزايش سهميه استخدامي براي تامين نيروي انساني مورد نياز اداره‌كل استاندارد فارس نیز از جمله مواردی بود که استاندار فارس در این جلسه خواستار پیگیری آنها از سوی رئیس سازمان ملی استاندارد ایران شد .
 
امتیاز دهی