شنبه 14 تير 1399   19:47:27
بيشتر
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 478254
تعداد بازديد کنندگان سايت: 108100826 تعداد بازديد زيرپورتال: 748727 اين زيرپورتال امروز: 398 سایت در امروز: 33900 اين صفحه امروز: 292
اخبار و اطلاعیه ها
1398/4/16 يكشنبه

اقتصاد خانواده نباید با کم فروشی آسیب ببیندسازمان ملی استاندارد ایران با نظارت بر ابزارهای اندازه گیری و کالیبراسیون این وسایل ، تلاش می کند همواره منافع خریداران  را تامین کند از این رو مرکز اندازه شناسی برنامه کنترل محصولات پیش بسته بندی را در کشور اجرا می کند.

  مرکز اندازه شناسی آیین نامه ای را برای کنترل محصولات بسته بندی تنظیم تا در اولین جلسه شورای عالی استاندارد به تصویب اعضا برساند و در کشور اجرایی شود.

 در همین راستا، صبح امروز نشستی با حضور کلاوس هلمبولت، نماینده موسسه ملی اندازه شناسی آلمان و کارشناسان و متخصصان ذیربط  در سازمان ملی برگزار شد تا با بررسی‌های مفاد قانون پیش بسته بندی، قانونی جامع و کامل مطابق با ضوابط بین المللی برای کل کشور مورد استفاده قرار گیرد.

خسرو معدنی پور، رئیس مرکز اندازه شناسی در این نشست اجرای قانون پیش بسته بندی را برای جلوگیری از هرگونه کم فروشی ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد: فرآیند کنترل محصولات پیش بسته بندی که با حق الناس در ارتباط است به زودی به مرحله اجرا گذاشته شود.

 وی گفت : در این زمینه جلسات متعددی با سازمان های تعزیرات حکومتی ، حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان، اصناف کشور و سایر حوزه‌های ستادی و استانی سازمان ملی استاندارد ایران برگزار و همچنین سه دوره آموزشی برای پیاده‌سازی روش‌های اجرایی نیز برگزار شد.

معدنی پور با بیان اینکه این طرح به صورت پایلوت در استانهای اصفهان، قزوین و خراسان شمالی اجرای خواهد شد افزود: با حضور نماینده موسسه اندازه شناسی آلمان، اولین آزمایشگاه مربوط به محصولات پیش بسته بندی در هفته جاری در اصفهان افتتاح می‌شود.

 گفتی است؛ نماینده موسسه اندازه شناسی آلمان در مدت حضور خود در مرکز اندازه شناسی، دوره آموزشی مرتبط با کنترل محصولات بسته بندی را برای کارشناسان ارائه خواهد کرد.
عكس هاي مرتبط :