شنبه 14 تير 1399   19:51:35
بيشتر
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 478257
تعداد بازديد کنندگان سايت: 108100921 تعداد بازديد زيرپورتال: 748730 اين زيرپورتال امروز: 401 سایت در امروز: 33995 اين صفحه امروز: 295
اخبار و اطلاعیه ها
1398/3/19 يكشنبه

۵۸ دستگاه باسکول ثابت جاده ای در شرق گلستان گواهی استاندارد دریافت کردندرییس اداره استاندارد شهرستان گنبدکاووس که حوزه فعالیت آن هفت شهرستان واقع در شرق استان گلستان می باشد اعلام کرد که ۵۸ دستگاه باسکول ثابت جاده ای و مراکز خرید غلات در این منطقه مورد آزمون قرار گرفته و با کالیبره شدن، گواهی استاندارد دریافت کردند.

محسن خسروی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: کالیبره شدن دستگاه‌های باسکول ثابت و جاده ای هر ساله قبل از آغاز برداشت محصولات کشاورزی در استان گلستان و باهدف توزین دقیق محصولات و رعایت حق الناس در قالب آزمون و نظارت توسط اداره استاندارد انجام می‌شود.
وی همچنین از نظارت کارشناسان استاندارد بر تجهیزات بازی در ۲۴ مجموعه تفریحی متعلق به شهرداری‌ها یا بخش خصوصی در شرق گلستان در آستانه آغاز تعطیلات تابستانی نیز خبر داد و اضافه کرد: این نظارت‌ها به منظور حفظ سلامت و ایمنی استفاده کنندگان از این تجهیزات و مجموعه‌ها انجام می‌شود.

خسروی تصریح کرد: رعایت نکات ایمنی در وسایل بازی، شهربازی‌ها و پارک‌ها مشمول استاندارد اجباری هستند و کارشناسان استاندارد در سه مرحله ساخت، نصب و بهره برداری، بر این وسایل و تجهیزات نظارت دارند.
  رئیس اداره استاندارد گنبدکاووس با یادآوری پلمپ ۴۶ وسیله بازی در مجموعه های تفریحی شرق گلستان در سال گذشته از شهردارانی که مجموعه‌های تفریحی متعلق به شهرداری را به پیمانکاران بخش خصوصی اجاره می‌دهند نیز درخواست کرد تا در انعقاد قرارداد با این افراد آنان را مکلف به استفاده از وسایل و تجهیزات بازی استاندارد نمایند.
  خسروی گفت: مسئول رعایت استاندارد در مجموعه‌های تفریحی و تجهیزات آن شهرداری‌ها به عنوان مالک اصلی هستند و اگر این مجموعه‌ها به بخش خصوصی اجاره داده می‌شود حتماً می‌بایست عبارت استفاده از وسایل و تجهیزات استاندارد و نیز دریافت تاییدیه استاندارد را در قرارداد ذکر نمایند.
  هفت شهرستان گنبدکاووس، رامیان، آزادشهر، مینودشت، گالیکش، کلاله و مراوه تپه درمجموع نیمی از جمعیت حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفری گلستان را دارند و درشرق این استان واقع اند.