جمعه 13 تير 1399   21:18:07
بيشتر
بازديدها
تعداد بازديد اين صفحه: 477911
تعداد بازديد کنندگان سايت: 108064371 تعداد بازديد زيرپورتال: 748319 اين زيرپورتال امروز: 358 سایت در امروز: 25171 اين صفحه امروز: 258
1398/11/2 چهارشنبه

ترازوی مغازه‌داران خراسان رضوی میزان استمدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: بازرسی از ۲۳ هزار و ۱۳۱ مورد از ترازوهای مغازه‌داران استان انجام شد و بررسی‌ها نشان داد، ۹۵ درصد این ترازوها در خراسان رضوی میزان بوده و عملکردشان دقیق است.
علیرضا جمیع افزود: وارسی فنی ابزارهای توزین این تعداد واحد صنفی در سطح خراسان رضوی ظرف ۱۰ ماه گذشته تاکنون صورت گرفته و هنوز ادامه دارد.

وی ادامه داد: همزمان با این اقدام ۸۰۵ مورد بازرسی نیز از باسکولهای فعال خودروهای سنگین در سطح خراسان رضوی صورت گرفت.

مدیرکل استاندارد خراسان رضوی گفت: نتیجه بررسی فنی این تعداد باسکول نشادن داد عملکرد ۸۵ درصد این ابزار توزین در سطح استان مطابق موازین و معیارهای استاندارد است.

وی افزود: بر همین اساس آن دسته از باسکولهای سنگین که عملکردشان غیراستاندارد تشخیص داده شده نیز مهر و موم شدند تا اصلاح گردیده و پس از دریافت تاییدیه‌های لازم فعال شوند.

جمیع به دیگر اقدامات نظارتی اداره‌کل استاندارد خراسان رضوی نیز اشاره و بیان کرد: ظرف همین مدت ۳۰۵ مورد پروانه استاندارد اجباری در این استان صادر شد.

وی گفت: به این ترتیب خراسان رضوی پس از تهران بالاترین میزان صدور پروانه استاندارد اجباری را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.