دوشنبه 28 بهمن 1398   11:22:34
بيشتر
گزارش تصویری


ضبط سریال دوردستها کلید خورد

مراسم افتتاحیه ضبط سریال دوردستها ، با حضور ، رییس ، معاونان ، جمعی از مدیران و کارکنان سازمان ملی استاندارد ایران ، مدیر شبکه و، مدیر فیلم و سریال شبکه یک سیما و جمعی از هنرمندان ، صبح امروز در سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

 

نیره پیروزبخت ، رییس سازمان ملی استاندارد ایران در مراسم افتتاح سریال دوردستها ، با اشاره به تاسیس این سازمان گفت : امسال در نودمین سال تاسیس سازمان ملی استاندارد ایران هستیم که با توجه به وظایف و مسئولیت های محوله و جایگاهی که بر این سازمان در مفاد اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه آورده شده است در فعالیت های ترویجی بصورت گسترده تر عمل کنیم.

وی هدف از تهیه این سریال را معرفی مقررات و ضوابط استاندارد دانست و تصریح کرد : جامعه باید با مشکلات ناشی از عدم رعایت استانداردها آشنا شده و بر ضرورت رعایت این قوانین و مقررات توجه داشته باشد.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران ، ابراز امیدواری کرد : سریال دوردستها با محتوای مناسب و برای ترویج فرهنگ استاندارد به مردم شریف ایران اسلامی تقدیم شود تا ضمن آگاهی ، لحظات خوبی را در کنار خانواده خود داشته باشند.

 

علی اباذری ، معاون تدوین و ترویج استاندارد ، با اشاره به فعالیت های گسترده سازمان ملی استاندارد ایران گفت : این سازمان در زمینه کنترل کیفیت تولیدات ، کنترل نازلهای سوخت ، بازرسی و نمونه برداری ، عیارسنجی و ... فعالیت دارد که با توجه به دغدغه دولتها در زمینه ارتقای شاخص های سلامت ، بهداشت و ایمنی روز به روز بر این مسئولیت افزوده می شود.

وی با بیان اینکه فرهنگ استاندارد در جامعه باید نهادینه شود اظهار داشت : با افزایش مسئولیت های سازمان ملی استاندارد ایران و تکثیر و تنوع آن باید از کمک های مردمی استفاده شود.

معاون تدوین و ترویج استاندارد با اشاره به همکاری شبکه های مختلف صدا و سیما با سازمان ملی استاندارد ایران گفت : برای مردمی کردن فعالیت های استاندارد لازم دانستیم از طریق ساخت و پخش سریال، جامعه را نسبت به فعالیت های استاندارد آشنا سازیم تا مردم نیز به حقوق خود واقف شوند.

 

محمد احسانی ، مدیر شبکه یک سیما ، نیز در مراسم افتتاحیه سریال دوردستها ، گفت : سازمان ملی استاندارد ایران با درک صحیح از فرهنگ ، وارد تولید کار مشترک در قالب سریال با شبکه یک شد.

وی انتقال منویات سازمان ها را از طریق برنامه های هنری به مخاطبان خود یک امتیاز بزرگ دانست و ابراز امیدواری کرد : این سریال بتواند باعث سربلندی و افتخار جامعه هنری باشد و مخاطبان نیز دریافت خوبی از اهداف این سریال که شناخت و درک جامعه از استاندارد است، داشته باشند.

 

رحمان سیفی آزاد ، مدیر فیلم و سریال شبکه یک سیما در این مراسم، بر حساسیت مسئولان و تهیه کنندگان این سریال اشاره کرد و گفت : امید است این سریال بتواند اهداف سازمان را محقق کند و برای مخاطبان و جذابیت همراه با شناخت ایجاد کند.

 

جواد ارشاد ، کارگردان سریال دوردستها ، با بیان اینکه در دین مبین اسلام به رعایت استاندارد تاکید شده است ،اظهار داشت : هدف از استاندارد تبدیل رفتارهای منفی غیرارادی به رفتارهای مثبت غیرارادی است که در قرآن به آن اشاره شده است و رعایت آن که بر هر مسلمان واجب است.

وی افزود : رعایت ضوابط و مقررات در جوامع پیشرفته نهادینه شده و بی تردید سینما و تلویزیون می تواند تاثیر بسزایی در رفتارهای مثبت غیرارادی داشته باشد.

ارشادی افزود : هدف ما در این سریال شناسایی اهمیت استاندارد به جامعه است بطوریکه هر شهروند در زمان خرید به علامت استاندارد توجه کند.

 

گفتنی است : این سریال با حضور 40 هنرمند و در 80 لوکیشن در مدت 6 ماه ضبط و در 40 قسمت از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

 

 
امتیاز دهی